Raceism Event 2013

Dne 22.6.2013 se na stadionu v polské Wroclawi uskutečnila mezinárodní akce s názvem Raceism Event 2013 International Edition, na kterou jsme byli jako Shovwstation pozváni.

Zůčastnit se měli skupiny z Ruska, Švédska, Francie, Německa, Běloruska, Norska, Irska a Česka. Ve výsledku jich nepřijelo tolik, ale stále se bylo na co dívat.

Reprezentovat nás jelo na 15 aut, většina jela přes Náchod

já s Jimem jsme se vydali přes Žitavu a Gorlitz a pak rovnou po dálnici s tím že se k nám po cestě připojí kamarádi z Německa.
Na sedmou hodinu ranní jsme měli sjednaný sraz s Jimem na Agipu v Liberci, poté jsme se vydali směr Žitava za Martinem s bílou mk2 G60.
Setkání proběhlo úspěšně a po dohodnutí trasy jsme se vydali na cestu, u McDonaldu v Gorlitz na nás již čekal poslední člen výpravy s modrým Passatem variant na kolech BBS RS.

Po krátké přestávce jsme vyrazili po dálnici směrem na Wroclaw, asi 50km před cílem nás zatihla krátká dešťová přeháňka. Po sjezdu z dálnice jsme se ocitli na hodně špatné silnici, projeli jsme tedy tím tankodromem, a když jsem se kouknul do zrcátka tak Jim nikde, jel jsem se tedy podívat zpátky, nikde nikdo, telefon nebral, zřejmě se vrátil na dálnici a jel dál.
Němci jeli zatím napřed a po krátkém bloudění na předměstí Wroclawi jsem se s nimi znovu setkal, s Martinem jsme zjistili že jsme špatně odbočili z dálnice, tak jsme se museli vrátit.
Na dálnici se na mě „přilepilo“ střibrné bmw s českými značkami (sukowach) a na stadion jel za námi, v tom mi telefonuje Jim, že už je na místě a ostatní už jsou tam také.
Po pár minutách jsme dorazili a po setkání a pozdravení se jsme se všichni zařadili do kolony ke vjezdu do areálu.

Asi po půl hodině jsme byli všichni uvnitř, někteří účastníci naší výpravy šli hned vyzkoušet jak chutná polské pivo a hned bylo o něco veseleji.
Po nájezdu všech účastníků se mezitím vyčasilo a začalo svítit slunce, scénář z posledního Collision Eventu se nekonal.

K vidění nebyli jenom koncernová auta na které jsme zvyklí, své zástupce tu měla i JDM scéna s několika vozy na světové úrovni.
Dále jsme měli možnost vidět Audi A4 a R8 na kolech Messer Turbofan, pár vozů s custom koly, z nichž nejlepší bylo podle mě zlaté Bmw e28 na kolech trx předělaných na třídílné.
Zajímavý eurotrip si jistě udělala i parta z Dublinu nebo ze Stockholmu kteří přijeli s Nissany 350/370z.
Výstavním prostorem procházeli i přijemné hostesky, které se nabízeli k nafocení se u vozů (někdo dokonce nabízel i něco jim).

Mezitím probíhaly závody v rc driftu, ukázka graffiti, breakdance či soutěž o nejnižší auto nebo nejlepší stance.
Kolem šesté hodiny většina lidí začala odjíždět, i my jsme se rozhodli k návratu domů, cesta po dálnici zpět byla horší než když jsme jeli tam, rozdíly přechodů mezi povrchy byli v několika případech vyšší než světlá výška našich vozů, po několika nárazech a skocích jsme nakonec bez újmy na zdraví a na autech dobře dojeli a to je hlavní.
Na závěr akci hodnotím velmi dobře, chtělo by víc takovýchto srazů v našem okolí, komunikace s organizátory před srazem sice trochu pokulhávala, ale nakonec vše dobře dopadlo.

text: Petr Franěk (pette.mk3)
přidal: King

Leave a Reply