2.Slet Shovwstation (Štoky 2009)

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Ohlédnutí za II.Shovwstation sletem.

Ve dnech 17.-19.7 2009 se ve Štokách u Jihlavy uskutečnil již druhý Shovwstation slet.
Jedná se o sraz lidí vyznávajících nenásilné stylové úpravy na svých strojích a navštěvujících stránky Shovwstation.
Po příjezdu jsme se nenechali zaskočit, ani rozladit chováním obsluhy kempu a na tvorbu cen a různych nesmyslných příplatků jsme pohotově reagovali a snažili se ceny opět vrátit do středu Evropy, nikoliv do úrovně za které by se snad nemuseli stydět ani v destinacích poblíž Dubaje. Když provozovatel kempu po vysilujícím jednaní pochopil, že kemp nechceme kupovat, ale že v něm chceme jen trávit jeden víkend, tak jsme vše zdárně vyrešili a mohli se věnovat tomu, pro co jsme na toto místo přijeli.

Během tohoto víkendu jsme opět po roce viděli mnoho známých tváří, ale i několik nových, které se nám doposud skrývaly za nickem a jednou, či několika fotografiemi z galerie. Účastníci akce se sjeli ze všech možných koutů Čech i Slovenska. Během pátku jsme alkoholem smazali všechny rozdíly mezi těmi co se znali a těmi nově příchozími. Dařilo se nám to tak skvěle, že k ránu jseme se všichni navzájem seznámili a zároveň jsme se nevědomky připravovali na první soutežní disciplínu, kterou se stala soutěž o největsi množství zbytkového alkoholu. Tato soutěž měla jasného favorita s bezmála 1,5 promile zbytkového alkoholu, kterou nemůže vyhrát nikdo jiný, než rodilý moravák a tak Hanuš měl své jasné vítězství v kapse. Měření probíhalo až v sobotu v poledne, tak jsme měly každý možnost zjistit jak na tom jsme a zda můžeme za volant či nikoliv. Bylo to více, než nutné, protože následovala několikakilometrová vyjíždka na rozhlednu Křemešník, kde jsme měli v přilehlém hotelu domluvený oběd. Od sobotního rána nás zlobilo deštivé počasí, tak se výstup na rozhlednu nekonal, jelikož v mlze nebyl vidět ani jeji vrchol a tak byla rozhledna uzavřena. Výstup na rozhlednu jsme si vynahradili obědem a pořízenim mnoha povedených fotografií svých miláčků.
Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Po oběde jsme se vydali zpět do kempu, těšíce se po náročné noci na chvilku poledního klidu. Počasí se nám alespoň částečne umoudřilo a odpoledne jsme mohli pokračovat v několika neobvyklých sportovních disciplinach. Patřilo k nim několik záludných kvízových otázek, jenž byly směrovány k našim drahým polovičkám, a nechyběla ani tězkoatletická vložka v podobě tlačení auta na čas. Samostatnou očekávanou akcí byla tombola, ve které bylo možno vyhrát mnoho zajímavých kousků z automobilového průmyslu, ale i mimo něj. O některých z nich dodnes vedeme spory k čemu slouží, nebo kam patří. Naše možnosti zábavy opeě omezovalo počasí, tak jsme se ač neradi opět uchýlili k dalšímu seznamování, grilování pod střechou a utužování navázaných přátelství. Šlo nám to vcelku dobře, z druhého sudu nám nezbylo takřka nic a vyčerpali jsme veškeré zásoby jídla i pití dovezeného z domova.

Neděle byla ve znamení úklidu, baleni a připravy na odjezd domů. Došlo i na vzájemné hodnocení předmetů získaných v tombole a polemizaci nad jejich užitečnosti, či funkčností. Tak se v našich hlavách zrodil nápad, jak nejlépe vyzkoušet sáňky v červenci a tak vzniklo bezpochyby jedno z nejzajímavějších videí ze sletu.

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.
Krátce po uhašení sáněk jsme se vydali na cestu domů. Plni dojmů z uplynulého víkendu, s novými nápady, co zlepšit příište a jak si to užít ještě lepe.

MadBear

Leave a Reply